12022018ProkupljeOBoban

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија на дан када наша Света Црква прославља тројицу Светих Јерарха и великих учитеља, у Градској галерији "Божа Илић" у Прокупљу уприличено је још једно духовно сабрање под називом: Духовни разговори. Црква Св.вел.Прокопија и Народни музеј Топлица у Прокупљу угостили су професора нишке богословије Св.Кирила и Методија у Нишу, протопрезвитера Бобана Стојковића који је присутне почастио својим надахнутим предавањем на тему: Богослужбени значај недеља Часног поста. Кроз поменуто предавање, отац Бобан је слушаоце увео у најпре историјат и значај Часног поста а затим и у тајну и богослужбени значај припремних а затим и самих седмица Часног и великог поста посвећеном највећем хришћанском празнику Васкрсу.

{oziogallery 1628}