16102017Prokuplje
     Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија а у организацији цркве Св. велм. Прокопија и Народног музеја Топлица у Прокупљу, одржани су још једни "Духовни разговори". Гост и предавач био је пречасни презвитер др Бобан Димитријевић, који је пред многобројним слушаоцима изложио Православно учење на тему  "Идентитет Цркве". Предавач је надахнутим излагањем присутне поучио о суштинским истинама природе Цркве, њеном историјату, стављајући посебан акценат да идентитет Цркве извире из Свете Евхаристије.
     Након завршеног предавања уследила су многобројна питања слушалаца, те се тиме може закључити да је предавање испунило свој циљ и намену а заинтересовани задобили потребна сазнања која ће им помоћи у изграђивању духовног живота.

{oziogallery 1541}