DSC_000000000048.jpg

У понедељак, 5. септембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Медвеђу.

Повод посете била је подела припремљених пакетића са школском опремом, које су за ученике ОШ "Горња Јабланица" припремиле чланице лесковачког Кола српских сестара.

Преосвећени Владика дочекан је у згради ове образовне установе од стране Управе школе, председника општине Драгана Кулића, медвеђског пароха јереја Душана Ђорђевића, као и представница лесковачког Кола српских сестара. Након састанка, ученицима су подељени припремљени поклони - чланице Кола деци су делиле пакетиће са школском опремом, док је Преосвећени Епископ од стране нишке Епархије малишанима поделио чоколаде, за слађи почетак нове школске године.

Након тога, Његово Преосвештенство је обишао и медвеђску цркву, чиме је посета овом крају завршена.

{oziogallery 2794}