DSC 0205

У четвртак, 2. јуна 2022. године, на дан празновања Вазнесења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у вазнесењском храму у Медвеђи, који овај дан обележава као своју крсну славу. Такође, Спасовдан је и крсна слава Општине Медвеђа.

Преосвећеном Епископу саслуживали су јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, протонамесник Синиша Никитовић, службеник Епархије нишке, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јереј Филип Стевановић, парох трећи лебански, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић. Својим појањем су достојанству службе допринели матуранти нишке Богословије Светих Кирила и Методија.

После заамвоне молитве, започета је свечана литија, која је прошла главним улицама Медвеђе. По повратку, у порти храма су освећени славски дарови и пререзан славски колач. Преосвећени Владика је потом честитао празник и крсну славу представницима Општине Медвеђа, као и свим њеним житељима.

{oziogallery 2729}