На празник Усековања Св. Главе Св. Јована Крститеља се традиционално у Лебану и лебанском крају традиционално спрема на води без хране која је црвене боје. Тако је било и овог пута и домаћин је сву храну набавио а две попадије су све то спремиле са радошћу и дочекале драге госте на слави.
Светом Литургијум је началствовао високопречасни Протојереј Отац Хаџи Трајко Стојковић трећи парох Житорађски, а бивши старешина лебанске Цркве. Прислуживали су пензионер Отац Стојан Пејић из Лебана, јереј Горан Корда парох други бошњачки и оци из Лебана.
LebaneКолачар за ову годину је био директор дома здравља Лебане г. Др. Горан Михајловић, а предао је колачарство Председнику општине Лебане г. Др. Горану Јањићу који је обећао да ће у току ове године пуно помоћи нашој Црквеној Општини.
Присуствовао је велики број верника, а нова вероучитељица Снежана Крстић је чак и припремила дечицу да рецитују и певају и тој деци су подељени пригодни поклони.