У уторак, 31. октобра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Апостола и Јеванђелисте Луке у Нишу, који на данашњи дан евхаристијски прославља спомен свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Радован Петровић, свештеник у пензији, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Зоран Филиповић, старешина храма Светог Оца Николаја у Нишу, протојереј Дејан Јовановић, старешина храма Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, ђакон Никола Ераковић и ђакон Дејан Јовановић.

За певницом је појало братство храма и нишке катихете, а унутрашњост храма, као и храмовна порта, били су испуњени мноштвом верног народа.

По заамвоној молитви, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.