DSC 000000027

У недељу, 14. августа 2022. године, на дан празника Изношења Часног Крста и Светих Мученика Макавеја, као и првог дана Богородичиног поста, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у нишком храму Светог Апостола и Јеванђелисте Луке.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Светислав Петровић, старешина овог светог храма, јереј Дарко Китановић, парох трећи, јереј Милан Крстић, парох четврти, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, ђакон Предраг Пиперски, ђакон Дејан Јовановић и ђакон Никола Ераковић.

По читању из Светог Јеванђеља, јереј Владе Капларевић је, по благослову Његовог Преосвештенства, одржао пригодну беседу, разјаснивши вернима јеванђељски догађај који се збио на Генисаретском језеру, када је Господ ходио по води ка својим ученицима, нагласивши потребу да победимо страх у себи, како се не би колебали на путу који нам је Господ показао.

{oziogallery 2780}