kumarevoskolaПрви дан у новој школској години био је посебан у ОШ „Радоје Домановић“ у Кумареву код Лесковца.
Ученике су код врата школе, осим учитеља, дочекали и свештеници. Био је ово посебан дан јединства Цркве и школе. Пред иконом Светога Саве посведочили смо да требамо сви учити и заједнички напредовати, како ученици тако и учитељи и родитељи. Констатовали смо такође да свако право знање треба да води право-живљењу и то да стицањем различитих знања требамо стицати и различите врлине, и да све то треба водити ка спознаји Свезнајућег Творца и Добродаваоца.
Након призива Светог Духа и освећења, коленопреклоно је прочитана молитва-благослов на почетку школског учења, а онда су сви присутни помазани светим миром. Договорено је да ученици предузимају еколошке подухвате који ће подразумевати бригу око уређења и чистоће два крста, који се налазе крај школе, као два Света чувара ове школе и овога места.
Помози нам Господе да учећи и делајући порастемо Теби на славу, Цркви и Отаџбини на корист, а родитељима својим на радост!