6„Пута који води у Живот, наставник и првопрестолник и учитељ био си. Јер најпре дошавши, светитељу Саво, отаџбину своју просветио си, и препородивши је Духом Светим, као дрва маслине у духовном рају засадио си чеда твоја освећена. Зато поштујући те као равног апостолима и светитељима, молимо те: моли Христа Бога, да нам дарује обилну милост“ У нашем светом храму окупио се верни народ како би прославио празник св. Саве, првог архиепископа српских и поморских земаља. На ову духовнну трпезу одазвао се велики број верних који је својим присуством и учествовањем у божанским и пречистим Тајнама, прославио Бога и помолио се светионику рода нашега који нам ево већ вековима показује пут. „Тај путоказ увек је један и исти, и показује само ка небу. На свакоме од нас је да се данас запитамо да ли је то путоказ који пратимо“, поручио је у својој беседи свештеник Сава. Он је такође подсетио на то да је св. Сава највећи из рода нашега, који треба да буде први узор поред осталих великана из нашег народа. Након свете Литургије пререзан је славски колач који су донели ученици ОШ „ Аца Синадиновић“ из Предејана заједно са својим професорима и дирекором. Славље је након тога настављено у просторијама основне школе где је одржана светосавска приредба.
View post on imgur.com