PredejaneПразник усековања главе светог Јована Крститеља и Претече Господњег, у храму светог архангела Гаврила прослављен је врло свечано. Уочи празника служена је празнична вечерња, на којој се окупио мали број људи. На светој Литургији окупило се доста ученика месне основне школе као и један прој деце која су предшколског узраста. Заједно са њима дошли су и њихови родитељи, као и поједини професори који живе у Предејану. Након Божанствене Литургије, служили смо призив Св. Духа, како би благодат Божја била на помоћ свој деци у њиховом напредовању на плану образовања. У беседи смо подсетили децу да поштују родитеље и своје учитеље и да се пре свега усавршавају у томе да буду добри људи којима би се преци поносили а којих се потомци неће стидети.
Господ Бог нека молитвама светог Јована, највећега рођенога од жене, да силу и потпору како ђацима тако и професорима и наставницима да истрају на путу узрастања и ширења знања и да на том путу пронађу Њега који ће дати смисао сваком њиховом знању.