999990
У среду 04.марта на празник светих апостола Архипа, Филимона и Филипа у Саборном храму светог оца Николаја у Алексинцу одржан је братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва алексиначког.Свету Литургију служио је протосинђел Дамаскин (Грабеж) ,уз саслужење свештеника овога храма. Након свете Службе богонадахнутом беседом све сабране поздравио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован.По отпусту уследила је света тајна исповести свих свештеника овог намесништва, исповедао је протосинђел Дамаскин, настојатељ манастира светог Романа.
По завршетку исповести у сали Саборног храма поздравним словом Владика је започео братски састанак. Протојереј-ставрофор Љубиша Недељковић координатор и ревизор богослужбеног живота овог намесништва одржао je поучно слово о богослужењу кроз историју и улози свештеника данас. Након њега протонамесник Ђорђе Мирковић Архијерејски намесник алексиначки изнео је намеснички извештај о протеклој години и плановима за текућу.Осврћући се на извештај владика је у разговору саслушао и поучио свештенике о актуелним теама и проблемима у намесништву.
У наставку јереј Драган Јевтић одржао је предавање на тему '' О свештеничком позиву''.
Разговором и питањима на тему предавања завршен је братски састанак свештенства Архијерејског намесништва Алексиначког.
Љубављу Црквене Општине припремљена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН