Седиште парохије:

Тел.-факс:  016211284

Е-пошта:

Биографија:
     Јереј Никола Митровић рођен је 20. мај 1953. године у Лесковцу од оца Симеона и мајке Загорке. Основну школу завршио је у селу Јашуња, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 1. августа 1976. године ступа у брак са Зорицом Марјановић са којом има сина Ненада. Рукоположен је у ђаконски чин 19. септембра 1976. године у манастиру светог Романа, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 21. септембра 1976. године у манастиру Суково. Тренутно службује на бабичкој парохији.
Парохија

Парохију сачињавају села:

Бабичко, Разгојна, Грданица и Смрдан

Распоред богослужења:

Света Литургија недељом и празником од 8 сати при храму ...

Храмови при овој парохији:

babicko

Храм Силаска Светог Духа на Апостоле у Бабичком

Храм је подигнут 1838. године. Поред храма налази се споменик изгинулим војницима у Балканским и Првом светском рату.

Капела свете мученице Параскеве у Разгојни