Лебанске парохије. Подаци о паросима

Zivojin StojiljkovicПарох први лебански: јереј Живојин Стојилковић
Тел.: 0668882448

Јереј Живојин Стојилковић рођен је 11. јануара 1965. године у Лесковцу, од оца Градимира и мајке Јагоде. Основну школу завршио је у Бошњацу, након чега уписује Богословију. 17. новембра 1991. године ступа у брак са Данијелом Петковић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 29. децембра 1991. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је сутрадан 30. децембра 1991. године и постављен је на парохију у Сукову, где службује до 1998. године. Благословом епископа Иринеја, премештен је на костурску парохију, где службује до 2006. године, када бива премештена на прву лебанску парохију.

Aleksandar Nikolic LebaneПарох други лебански: јереј Александар Николић
Тел.: 0651984855

Јереј Александар Николић рођен је 11. јула 1990. године у Лесковцу, од оца Стојана и мајке Виолете. Основну школу завршио је у Грделици, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 20. јануара 2013. године ступа у брак са Виолетом Јовановић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 31. марта 2013. године, у храму свете Петке у Бошњацу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 14. априла 2013. године у храму светог Апостола Луке у Нишу и постављен је на бабичку парохију. Благословом епископа Јована, премештен је на другу лебанску парохију.

Filip LebaneПарох трећи лебански: јереј Филип Стевановић
Тел.: 063419299

Јереј Филип Стевановић рођен је 3. октобра 1988. године у Прокупљу, од оца Љубише и мајке Тање. Основну школу завршио је у Житорађи, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 8. јануара 2012. године ступа у брак са Милицом Цветковић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 1. јула 2012. године, у манастиру Суково, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 8. јула 2012. године у манастиру светог Стефана у Липовцу и постављен је на трећу лебанску парохију. Обавља дужност старешине храма у Лебану.