zivojin stoiljkovicПарох први лебански: јереј Живојин Стојилковић
Тел.: 063/332-095

Јереј Живојин Стојилковић рођен је 11. јануара 1965. године у Лесковцу, од оца Градимира и мајке Јагоде. Основну школу завршио је у Бошњацу, након чега уписује Богословију. 17. новембра 1991. године ступа у брак са Данијелом Петковић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 29. децембра 1991. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је сутрадан 30. децембра 1991. године и постављен је на парохију у Сукову, где службује до 1998. године. Благословом епископа Иринеја, премештен је на костурску парохију, где службује до 2006. године, када бива премештена на прву лебанску парохију.

aleksandar nikolicПарох други лебански: јереј Александар Николић
Тел.: 0631984855

Јереј Александар Николић рођен је 11. јула 1990. године у Лесковцу, од оца Стојана и мајке Виолете. Основну школу завршио је у Грделици, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 20. јануара 2013. године ступа у брак са Виолетом Јовановић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 31. марта 2013. године, у храму свете Петке у Бошњацу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 14. априла 2013. године у храму светог Апостола Луке у Нишу и постављен је на бабичку парохију. Благословом епископа Јована, премештен је на другу лебанску парохију.

goran korda

Парох трећи лебански
: јереј Горан Корда
Тел.: 0629727909

Јереј Горан Корда рођен је 18. јуна 1986. године у Задру, од оца Данка и мајке Десанке. Основну школу завршио је у Горњем Барбешу, након чега уписује српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 28. октобра 2012. године ступа у брак са Магдаленом Ђорђевић. У ђаконски чин рукоположен је 10. фебруара 2013. године у Саборном храму у Лесковцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 21. априла 2013. године у храму светог Николаја Мириликијског у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха у Брестовцу. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, премештен је на другу бошњачку парохију. Од јуна 2022. године, одлуком Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, бива премештен на трећу лебанску парохију.