Мозговска парохија. Подаци о пароху

kitПарох мозговски: јереј Иван Марковић
Тел.: 0645415078

Јереј Иван Марковић рођен је у (Штипу, БЈР Македонија), од оца Трајка (официра у пензији) и мајке Јагоде Марковић (домаћице). Завршио је основну школу у Лесковцу, након чега уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу 2001.год. Године 2005. уписује Православни богословски Факултет Универзитета у Београду на коме је дипломирао први пут на (практичном смеру) 2009.године. Након тога, служи редовни војни рок у трајању од шест месеци, да би 1.септембра, 2010.године,  започео рад у Просвети као катихета, Благословом Њ.П.ЕП Иринеја, у Гимназији и Економској школи у Лесковцу, све до 31.августа,2016.године. 22.11.2015. г. на дан Светог Нектарија Егинског Чудотворца ступио је у брак са супругом Светланом (рођ.Перић). Дипломирао по други пут на ПБФ у Београду: 1.јуна, 2016. године на (богословско-историјском смеру те је диплома изједначена са садашњим мастер дипломама). Дипломски рад одбранио са оценом (10) на тему: "Почеци монотелитске јереси у доба пре VI васељенског сабора", код др Радомира Поповића. У ђаконски чин рукопложен је руком Њ.П.Епископа Теодосија, дана: 09.08.2016.г. у храму Св.Пантелејмона у Нишу, на (дан Св.Пантелејмона). У презвитерски чин рукоположен је дана: 21.08.2016. (на дан - Св.Емилијан Исповедник и Преп.Зосим Тумански), у саборном храму Св.Тројице у Нишу, руком Његовог Пресвештенства Епископа рашко-призренског Теодосија, Администратора Епархије нишке, и постављен на мозговску парохију.