ПРАЗНИК ОБНОВЉЕЊА ХРАМА СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА У ТЕМСКОЈ

DSC 0277temska

На празник Обновљења храма Светог Великомученика Георгија, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у манастиру посвећеном Светом Георгију у Темској.

Епископу су саслуживали архимандрит Леонид (Чолић), духовник ове свете обитељи, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јерођакон Нектарије (Ђурић) и ђакон Ђорђе Филиповић. Уз учешће игуманије Ефросиније, свештенства и монаштва Епархије нишке и великог броја верника, Свету Литургију је красило и предивно појање братства манастира Суково. Након заамовне молитве уследио је трократни опход око храма и освећење славских дарова.

По завршетку Свете Литургије, Преосвећени владика је одржао беседу, у којој поздравио и честитао празник мати Ефросинији и свом верном народу, који долазе у ову свету обитељ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније