СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И ОПЕЛО ИГУМАНИЈИ МЕЛАНИЈИ (ПАНТЕЛИЋ)

DSC 0056
У петак 25. септембра 2020. године на празник Оданије Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Преосвећеном Владики саслуживали су свештеници и свештеномонаси из Епархије нишке и других епархија српске Цркве.

Након Свете Литургије Преосвећени Владика служио је опело игуманији Меланији.

Преподобном оцу Дионисију, сестрама ове свете обитељи, свештенству, монаштву и свом верном народу који се данас сабрао у ову светињу да се опрости од мати Меланије, Преосвећени Владика се обратио топлим речима у којима је између осталог рекао: „Светлу и чисту, одевену у белину њених добрих дела и њене непоколебиве вере, данас испраћамо сестру нашу Меланију њеном Женику Христу, којем је од младости своје заручена и до старости остала верна. У њено име, заједно са Апостолом Павлом говоримо, јер као скромна и тиха она би сигурно радије на ове речи смирено оћутала: „Добар рат ратовах, трку заврших, веру одржах! Сад ме чека венац правде који ће ми у онај Дан дати Господ, праведни Судије“(2Тим 4,7).“

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ