5456454
Обавештавамо сав верни народ Епархије нишке и све познаваоце блаженопочивше игуманије Меланије да се 01. новембра 2020. године навршава четрдесет дана од када се њена преподобна душа преселила у Небески Јерусалим.

У манастиру Светог Стефана у Липовцу 01. новембра 2020. године у 11 часова биће служен четрдесетодневни парастос.

Мати Меланија рођена је 3. фебруара 1934. године у селу Риђевштица од благочестивих родитеља Смиљка и Томке. На крштењу добија име Добросава. Свој монашки пут мати Меланија започиње у манастиру Светог Стефана у Наупари. На Велику суботу 1951. године долази у манастир Светог Димитрија у Дивљани. Монашки постриг прима на Петровдан 1954. године и на монашењу добија име Меланија. Године 1975. монахиња Меланија из манастира Светог Димитрија премештена је у манастир Светог Стефана у Липовцу одлуком Епископа жичког Василија, администратора Епархије нишке.

У децембру 2005. године изабрана је за игуманију манастира Светог Стефана у Липовцу. Чин рукопроизводства и увођење у дужност игуманије обавио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Иринеј 10. децембра 2005. године.

Вечан ти спомен и Царство Небеско преподобна мати!