СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У КАЗНЕНО- ПОПРАВНОМ ЗАВОДУ У НИШУ

88
Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је 29. јула 2018. године, у Недељу девету по Духовима, на празник Отаца шест васељенских сабора, Свету архијерејску Литургију у Храму Светог Стефана Дечанског у Казнено-поправном заводу у Нишу, уз саслужење нишког свештенства, на позив затворског капелана – протојереја ставрофора Богољуба Цветковића и управника Казнено-поправног завода, г. Дејана Панића.
Светој литургији присуствовало је 130 осуђеника, заједно са управником и другим особљем ове установе. Преосвећени владика поучио је присутне, након читања светог јеванђеља, о значају вере Светих Апостола приликом јеванђелског догађаја Христовог ходања по води и стишавања буре на мору.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

По завршетку свете службе Његовом Преосвештенству захвалио се протојереј Иван Цветковић, старешина Храма Свете Петке и један од најзаслужнијих за покретање интензивније верске службе у овом простору, а управник Панић даровао је Преосвећеном Епископу икону Господа Исуса Христа, ручни рад осуђеника који своју казну одслужују у овом заводу. По изласку из Храма, под сводовима трема ове цркве, штићеницима се пригодном беседом обратио вероучитељ Ивица Живковић, позивајући их да учине добро својим душама прихватајући земаљску правду, како би им Бог даровао свој мир.