016

У понедељак, 13. августа 2018. године навршило се годину дана од устоличења Његовог Преосвештенства Епископа Г. Г. Арсенија у трон епископа нишких. Тим поводом је у Саборном храму Силаска Светога Духа на апостоле у Нишу служена Света архијерејска Литургија. Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереји ставрофори Милутин Тимотијевић, Бранислав Цинцаревић, Ненад Микић, Ранђел Денић, архијерејски намесник први Миодраг Павловић, протојереји Драгослав Лазић, Борислав Стаменковић и Дејан Арсић, јереји Жељко Живковић и Ђорђе Димић,свештеник војни, јеромонах Јефрем (Шекарић) из манастира Плочник, протођакон Стеван Кричка, јерођакон Нектарије(Ђурић), ђакон Ђорђе Филиповић и гости из Београда протојереј Драшко Тепавац и протођакон Игор Давидовић.

Епископ нишки Арсеније (Главчић) рођен је 10. марта 1978. године у Вршцу, добивши на крштењу име Миломир.

На редовном пролећном заседању Светог архијерејског сабора Српске православне цркве 23. маја 2014. године изабран је за Епископа топличког, викара Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја.

На редовном пролећном заседању Светог архијерејског сабора Српске православне цркве 24. маја 2017. године изабран је за Епископа нишког.
Устоличен је пре тачно годину дана у Саборном храму Силаска Светога Духа на апостоле у Нишу, 13. августа 2017. године.

Опширнију биографију Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија погледајте овде:

звор текста: Радио Глас

{oziogallery 1761}