02.03.2013.EUOИ ове године је у циљу унапређења мисије Цркве организовано заседање управних тела Епархије нишке и то Епархијског Управног Одбора и Епархијског Савета. Обе седнице су одржане у службеним просторијама Владичанског двора у Нишу и то седница Епархијског Управног Одбора 1. марта после вечерњег богослужења, док је седници Епархијског Савета претходила Света Литургија коју је у суботу, 2. марта служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован у нишком Саборном храму, а уз саслуживање свештеника из свих намесништава Епархије који су дошли да узму учешће на седници. Литургији су присуствовали и сви чланови Епархијског савета. Архипастирску беседу сабранима Владика је упутио по прочитаном Јеванђељу. На крају Литургије обављен је призив Светог Духа на све учеснике овог сабрања. Како је ово нови сазив Епархијског Савета чланови су положили и заклетву којом су се обавезали на марљиво и савесно помагање Цркви и Епископу у вршењу мисије и унапређењу свих видова живота Цркве.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован