28.02.2013.LeskovacУ холу Лесковачког Културног Центра одржана Духовна академија поводом 900 година од рођења „Оца нације“ и славе Православног богомољачког духовног центра посвећеног Светом Симеону Мироточивом. Уједно је овај догађај био и годишња скупштина Духовног центра која је констатовала одабир новог старешине Центра. Како је отац Далибор Стефановић досадашњи старешина сада парох Цркве Св. Петке у Кумареву и одређен за мисију у Црквеној Општини кумаревској, за новог старешину одабран је отац Љубиша Костић. Јереј Далибор Стефановић је у својој презентацији приказао јако богату и садржајну мисионарску делатност у протеклој години, у којој се пуно урадило нарочито на пољу образовне и хуманитарне делатности, a затим су подељене захвалнице најтрудољубивијима, након чега је нови старешина презентовао план за наредну годину. Затим се обратио јереј Звонимир Живковић који је говорио о изградњи храма у насељу Немањина дубочица, а онда свештеник Мирослав Јовановић са историјског аспекта приказао улогу Св. Симеона за нашу нацију, државу и град.
У пријатној атмосфери срца присутних су окрпљена гласовима дечијег црквеног хора „Бранко“ и музичко-сценским наступом КУД „Бисери“ из Лесковца.