08.11.2012.SvetiDimitrijeУ древној Ремезијанској светињи манастиру светог великомученика Димитрија, Преосвештени Владика нишки Господин Јован служио је поводом празника овог дивног мартира и чудотворца празнично бденије и свету Архијерејску Литургију.

Молитвено прослављани светитељ, сабрао је у ову свету обитељ на Трпезу Господњу мноштво народа Божијег. На светој Служби у презвитерски чин десницом Преосвештеног оца и Архипастира нашег Јована рукоположен је ђакон Љубиша Костић из Лесковца. По освештаној пракси света Служба завршена је опходом око светог храма и резањем славског колача.

У поподневним часовима Дивљанска светиња и наша Епархија удостојени су посете Његове светости Патријарха српског Господина Иринеја, Високопреосвећеног Митрополита црногорско-приморског Господина Амфилохија и Њихове цењене пратње. Предстојатељ наше свете Цркве Свјатјејши Патријарх Иринеј и Митрополит Амфилохије кренули су на молитвени испраћај блажено упокојеног Патријарха бугарског Господина Максима.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован