05.11.2012.Pgs2У понедељак 5. новембра Епископ нишки Господин Др Јован посетио је председника Скупштине града Ниша Г-дина проф. Др Милета Илића. Повод за састанак био је договор око актуализације текућих припрема на највишем нивоу града Ниша и Епархије нишке за предстојећу велику прославу 2013. По речима Епископа Јована "човек је као комплетно биће састављен из тела и душе" да би на најбољи начин дочекали предстојеће значајне догађаје морамо да функционишемо тимски као једно комплетно биће, што ће рећи да је беспрекорна сарадња између Цркве као душе и града као тела у овом случају неопходна. Како је медијима саопштено овим састанком постигнут је договором на највишем нивоу града Ниша, те ће јубиларна 2013. година бити у знаку светог Цара Константина и у духу толеранције која је била основа Миланског Едикта.

05.11.2012.Pgs1Епархија нишка са своје стране покренула је значајан број пројеката који ће нас увести у дух празновања, сарадња са градским властима омогућиће веће успехе постигнуте заједничким снагама. Новинарима су укратко саопштене теме састанка, између осталог помена је било и о подршци града отварању Богословског Факултета, приоритетима везаним за организацију прославе, помена је било и о завршетку Цркве светог Константина и Јелене у светосавском парку који је својеврсни симбол Константиновог града Ниша. Једна од тема разговора била је и конститутивна седница "Канцеларије зе верска питања" у организацији града Ниша и њена намена у граду са апсолутно већинским православним становништвом.