15.09.2012.Kursumlija2У древној Немањићкој задужбини храму светог оца Николаја у Куршумлији, Епископ Богомчуване Епископије нишке Преосвећени Владика Јован дочекао је председника Србије Господина Томслава Николића . Епископ је пожелео добродошлицу Председнику у Епископију нишку и под сводове Светосимеоновског здања, на месту где започиње државност великог Жупана и владара Србије Стефана Немање, касније у монаштву смерног монаха и светитеља Симеона.
Након посете Цркви, у простроријама парохијског дома Преосвештени Владика уприличио је пријем на коме су се сусрели и представници локалних грађански власти са господином Председником. Тема разговора била је велика тежња државе и цркве да се ови крајеве у сваком погледу пре свега духовном и културолошком, а свакако и материјалном унапреде.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован