15.09.2012.Kursumlija1У суботу, на дан Светог мученика Маманта, у светониколском храму у Куршумлији, задужбини Светог Симеона Мироточивог Преосвећени Епископ нишки Госпoдин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију. Владики Јовану је саслуживало свештенство косаничког Архијерејског намесништва. У току Литургије у свештени чин ђакона рукоположен је куршумлијски катихета Бојан Величковић. На крају службе сабраном народу Епископ је упутио реч поуке. На Литургији је одговарао црквени хор из Прокупља. После свете службе Преосвећени Епископ Јован је посетио Пролом Бању и упознао се са радовима на довршењу храма Преображења Господњег којег у овом туристичком месту својим трудом и прилогом гради господин Радован Раичевић, директор предузећа „Планинка“ из Куршумлије.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован