СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ

DSCI0069
Поводим храмовне славе зимске капеле манастира Пустиња, Богоспасавану Епархију ваљевску посетио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Владика Јован је својим трудом и старањем много допринео да се ова капела изгради као вечни спомен своме роду и то у манастиру где се у својим најмлађим данима срео са монашким животом и  где је каснијен духовно узрастао. Свечано бденије уочи празника Светог Василија и Свету Архијерејску Литургију на дан празника владика Јован је служио са свештенством ваљевске Епархије. Након што је прочитан јеванђески одломак Преосвећени Епископ Јован је сабраном народу изрекао речи поуке. После свете службе уследила је трпеза љубави.

Беседа Епископа - у манастиру Пустиња

СЛИКЕ СА БДЕНИЈА: