DSC08218Дефтеро Пасха
У Катедралном Храму Свете Тројице у Нишу, на сами дан Васкрса, Преосвештени Епископ нишки Господин Јован служио је Пасхално вечерње уз саслужење великог броја свештенослужитеља града Ниша, и уз милозвучно појање матураната призренске богословије у Нишу.
Ово величанствено и свечано Богослужење додатно је улепшало читање светог Еванђељa о јављању Васкрслог Христа светим апостолима, на разним језицима, тако је читање започео Архипастир града Ниша Преосвећени Владика Др Јован читајући перикопу на грчком језику, а презвитери на: латинском, немачком, енглеском, црквенословенском и српском језику.

Након Службе уследила је трпеза љубави у Епископском двору, коју је за своје свештенство приредио домаћин ове дијацезе.