DSC08104ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО

На дан Пасхе Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је у Саборном храму у Нишу. Торжество победе Живота свих над смрћу започело је јутарњим богослужењем у освит зоре. Многобројне нишлије као мироносице у давнини су похитали да сусретну Христа васкрслога. Символично примивши од Епископа светлост палећи свеће и трократно обишавши храм сви су радосно певали Христос воскресе чекајући да се отворе врата храма и да уласком у храм започну пут свете службе која води у Царство небеско. У продужетку јутарњег богослужења служена је Света Архијерејска Литургија на којој је прочитана посланица Најсветијег Патријарха Иринеја и свих Архијереја наше Цркве.
У току DSC08034Литургије многобројни верни народ приступио је Светим Тајнама Христовим, а после отпусне молитве Владика Јован је све поздравио дарујући свима црвена јаја, а деци и сликовницу о Васкрсењу Христовом све поздрављајући најрадоснијим поздравом – ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!