Велика Субота

14042012VelikaSubotaУ суботу преславну и велику, када празнујемо Христов Спасоносни силазак у Ад, у нишком Саборном храму, Преосвештени Архипастир Константиновог Ниша Господин Јован, служио је свету Службу Божију.

У току Свете Литургије, како богоносни оци заповедише, по древном Хришћанском обичају крштено је стотинак катихумена, који су у нашој црквеној заједници током Часног поста, као оглашени били припремани за свето просвећење и крштење које су данас и примили, Господин Епископ је све новокрштене миропомазао и причестио светим и живоносним Тајнама Христовим.

Након прочитаног светог Еванђеља, Владика је својим пастирским словом поучио новокрштене, и духом и водом новорођене чланове Цркве Христове.