У петак, 5. јануара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније дочекао је представнике Хуманитарне организације "Наши Срби" (Our Serbs) из Чикага, председницу Кети Фенслоу, госпођу Мирјану Гушић и господина Зорана Гушића.

Овом приликом, Преосвећени Владика је орденом Светог Романа Ђуниског првог степена, највишим одликовањем Епархије нишке, одликовао организацију "Наши Срби", у чије име је одликовање примила госпођа Кети Фенслоу, док је госпођи Мирјани Гушић уручена грамата.

Хуманитарна организација "Наши Срби" и Православна Епархија нишка успоставили су сјајну сарадњу, на делу највише приказану кроз велики допринос реализацији пројекта изградње кућа за потребите вишедетне породице из Медвеђе, иницираног од стране Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", а остаје нада да ће се сатрудништво на хуманитарном плану наставити и кроз будуће заједничке акције.