У уторак, 26. децембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Димитровград.

Након обиласка храма Рођења Пресвете Богородице, Преосвећени Владика је, у пратњи госпође Мирјане и господина Зорана Гушића, представника Хуманитарне организације "Наши Срби" (Our Serbs) из Чикага и јереја Драгана Лазића, пароха димитровградског, посетио ОШ "Христо Ботев", где је извршена подела празничних пакетића димитровградским основцима.

Овом приликом подељено је преко четири стотине пакетића, намењених ученицима свих разреда. Подела је реализована у сарадњи Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин" и поменуте Хуманитарне организације "Наши Срби", која је и обезбедила пакетиће.