z-potok

У Храму Светог Великомученика Георгија у Житном Потоку прослављен је Саборни дан који је почео Светом Литургијом од 0800. По благослову старешине Храма високопречасног протојереја Ђукана Оровића Свету Литургију служио је протонамесник Александар Стојиљковић, уз појање вероучитеља житорађског Радована Цветановића из Доње Расоваче и молитвеног учешће верног народа. Својом беседом Отац Александар поучио је верни народ о значају препознавања Христа, идењем за њим и угледањем на живот Светих Апостола.

По завршетку Свете Литургије, у порти испред Светог Храма, учињен је помен и освећење спомен плоче покојном Петру Стаменковићу из Београда, која је постављена по благослову Преосвећеног Епископа нишког Г.Г. Др Јована, у присуству породице и пријатеља покојног Петра.