У среду, 18. септембра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније посетио је спомен-храм Свете Тројице у Горњем Адровцу, изграђен на раскршћу 19. и 20. века, који је тренутно у фази обнове.

У храмовној порти одржан је радни састанак у коме су, уз делегацију Епархије нишке, на челу са Високопреосвећеним Митрополитом, учешћа узели представници Министарства културе, Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама при Министарству правде, Завода за заштиту споменика културе, Руског дома, Општине Алексинац, као и сами извођачи радова.

Главни повод састанка било је усвајање консензуса по питању избора нових фасадних плочица, којима ће бити замењена стара фасада, оштећена и дотрајала током свог вековног постојања. Састанак је окончан успешно, што ће умногоме убрзати даљи ток радова, како на фасади, тако и на осталим деловима горњоадровачке светиње.