Љубав према Богу, водила је Црквени хор „Св. Архангел Гаврило“ из Житковца у посету манастиру Св.Стефан у Липовцу.

Са благословом игуманије Меланије, деца су у раним јутарњим сатима кренула из Житковца, предвођена старешином храма Св. Архангела Гаврила у Житковцу, протонамесником Гораном Митићем.

HorZitkovacLipovacНакон појања Св. Литургије следила је радост заједничког послужења у манастирској трпези.

Лепи догађаји трају кратко, а памте се дуго. Дивно смо се дружили, стекли нова искуства и причали о предстојећем празнику – Божићу - .

Хвала Богу на свему.

„Душа се наша узда у Господа; Он је помоћ наша и штит наш. О Њему се весели срце наше, јер се у Свето име Његово уздамо. Да буде Милост Твоја Господе на нама, као што се уздамо у Тебе“ – ово је молитва коју је Св. Деспот Стефан творио у срцу своме, ревносно се молећи Господу да Он молитвама Пресвете Богородице и свих светих спаси српски народ.