У петак, 15 децембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је базу нишког Одреда Жандармерије у Алексинцу.

У присуству министра унутрашњих послова г. Братислава Гашића, као и других истакнутих званица и представника институција, Преосвећени Епископ је, уз саслужење свештенства Архијерејски намесништва алексиначког, извршио најпре освећење новог радног простора алексиначких ватрогасаца, који се налази на ободу овог комплекса.

Након освећења новог објекта Ватрогасног одељења, Преосвећени Владика је осветио крст, који је потом постављен на месту на коме ће се ускоро почети са изградњом новог храма, посвећеног Светом Кнезу Лазару и Косовским Мученицима. Нови храм представљаће посебно место у оквиру базе Жандармерије, као и украс, како овог комплекса, тако и целог алексиначког краја.