У петак 2. јануара 2015. године, уочи Недеље Светих Отаца пред Рождеством Христовим, са почетком у 17 часова, у цркви Светог Оца Николаја Мирликијског у Алексинцу служена је Света Тајна Јелеосвећења.

AleksinacBozicРадост Христовог рођења се видела у присуству многобројних верника у храму Светог Оца Николаја у Алексинцу.

Свештенство храма и неколико ревноснијих верника су набавали велики Бадњак, који је потом професионално деокорисан. Припремљен је и већи број малих бадњака који су дељени народу за време бденија у току Бадње вечери.
У току богослужења је извршено освећење бадњака.
Након завршетка бденија у порти храма је упаљен други велики Бадњак. Црквена Општина је обезбедила ватромет који је пуштен у тренутку паљења Бадњака.

Божина литургија је почела у 7. часова. Мноштво народа је приступило Светој тајни Причешћа. На крају литургије је прочитана посланица Његове Светости патријарха Иринеја.