DSC 0030

У понедељак, 2. августа 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Светог пророка Илију, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном Светом пророку Илији у селу Гајтану у парохији медвеђској, Архијерејској намесништва јабланичког.

Пред почетак Свете Литургије Преосвећени Владика обавио је чин малог освећења храма. Храм у коме је данас служена Света Служба Божија био је некада у јако лошем стању, љубављу и трудом мештана овог села храм је обновљен и оспособљен да се у њему служи.

Преосвећеном Владики саслуживали су јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, јереј Бобан Вуковић, парох медвеђски и протођакон Стеван Кричка.

Након заамвоне молитве уследио је молитвени опход око храма после кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач.

Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније уручио је благодарницу одбору који се бринуо за обнову ове светиње.

{oziogallery 2520}