007 768x512

По први пут у својој историји, уз залагање свештеника и општина Лебане је прославила своју славу - Митровдан.

Прошле године је усвојен нови грб општине са Светим Јустинијаном (рођен покрај Лебана) и Светим Димитријем који се требао почети славити као Слава Општине јер је Лебане од Турака пре 140 година ослобођено баш на Митровдан 1878.године.

Свету Литургију је служило братство лебанског Храма уз началствовање архијерејског намесника јабланичког протојереја Далибора Стефановића, а на тој Светој служби је учешће узело руководсрво општине Лебане са свечарима, колачарима и верницима из Лебана.

Први колачар и први домаћин у прослави Светог Димитрија је био председник Општине Лебане господон Иван Богдановић који је и најзаслужнији што најзад и Лебане и народ у њему свог заштитника пред Богом има.

Славски колач је пресечен у сали СО Лебане, а свечана академија је одржана у просторијама дома културе на којој је међу троје награђених повељом и "свештенство јабланичког намесништва" због афирмације Цркве у друштву и сарадњи Цркве и Државе.

Старешина храма у Лебану
Јереј Филип Стевановић