Црквена слава лебанске Цркве прослављена је у празничном, молитвеном духу, али и у скрушености, јер се овај празник у Лебану по обичају увек слави посно на води и без црвене хране (црвена паприка, парадајз...).
UsekovanjeLebaneСв. Литургијом началствовао је Архијерејски намесник Јабланички протонамесник Далибор Стефановић уз саслужење Протојереја Хаџи Трајка Стојковића пароха житорађског и свештенством јабланичког намесништва.
На крају Литургије отац Далибор је све укрепио пригодном беседом, а старешина отац Филип је поделио грамате захвалности господи Саши Крстићу и Звонимиру Филиповићу из Лебана за донаторство и помоћ, а такође и бившем старешини лебанске Цркве оцу Хаџи Трајку за дводецениски духовни рад у Лебану.
После литијског опхода око Храма пререзан је славски колач и овогодишњи домаћин, иначе и комшија лебанске Цркве г. Братислав Илић, предао је домаћинство г. Горану Михајловићу стоматологу и директору Дома Здравља Лебане.
Заједничарење је настављено у порти Цркве, под настрешницом испред парохијског дома.