BosnjaceЗапочели смо службом Божијом, а наставили са ђачком приредбом и паљењем Бадњака у цркви Св. Петке у Бошњацу. Црква је обезбедила крстиће и књижице за учеснике, иконице за сву децу, а Месна канцеларија воће. Приказали су ученици Основне школе у Бошњацу обичаје за Бадње вече, рецитовали и певали Божићне песме, док су их родитељи поносно посматрали. Служили су се одрасли грејаном ракијом и сувим смоквама док није дошао тренутак да председници месних заједница приступе са бадњацима које су донели у име својих села, а која подпадају под бошњачку црквену општину. Овакав, заиста леп обичај показује нам како нас Христово рођење све обједињује и како у приближењу Њему остварујемо и бољу заједницу са ближњим. Онда смо сви кренули својим кућама да тамо као у домаћим црквама принесемо јасле Богомладенцу који се хоће „родити“ и код нас уколико желимо да га прихватимо (у свом Животу). Унели смо Бадњак и сламу и уз Божићни тропар бацали орахе, суво воће и новац на све четири стране собе. Сутра на Божић, окупићемо се на св. Литургији. Прочитавши поздрав и поуку Патријарха и Епископа, у атмосфери радости и духовне пуноте наставили смо дружење уз песму.