Дана 08. августа 2014. године, када наша Црква слави Преподобну Мати Параскеву, прослављена је храмовна слава у селу Бресту, црквене Општине мерошинске код новоизграђене цркве посвећене истој Светитељки. Свету Литургију служио је надлежни свештеник протојереј Славољуб Петровић парох мерошински и старешина истог храма.
SvPetkaBrestВелики број верника мерошинске и околних парохија дошао је у Брест да се помоли Господу и Преподобној матери Параскеви. Велика је била радост бити тога дана у Бресту, нарочито због мноштва деце која су улепшала ово молитвено саборовање.
На Светој Литургији проповедао је протојереј Славољуб Петровић старешина храма, појаснивши значај празника. Потом су бројни верници причешћени телом и крвљу Господа Исуса Христа, и пререзан је славски колач.
На крају, уследила је трпеза љубави коју је богато припремио Марјан Миладиновић из Бреста са својом породицом.