Молитвено празновање Светог кнеза српског Лазара и свих мученика и новомученика из рода српскога, започето је у навечерје празника Видовдана, празничним бденијем којим је началствовао Епископ нишки Господин Јован у нишкој Саборној цркви.

На сам празник Видовдана, Епископ нишки Господин Јован служио је Свету Литургију у конџељској светоархангелској цркви. На Светој Литургији Епископ нишки чином протојереја одликовао је досадашњег јереја Трајка Стојковића, пароха у Житорађи, а ђакона и вероучитеља Немању Симића из Конџеља Епископ је рукоположио у чин презвитера.

VidovdanУ наставку Свете Литургије служен је помен свима који положише животе своје од Косовске битке до данашњег дана.

Епископ је богонадахнутом беседом поучио сабрани народ Божији говорећи о значају данашњега празника.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

У конџељској светоархангелској цркви традиционално се одржава Видовдански сабор који је и ове године уприличен пригодним говорима и поделом захвалница.

Света Служба настављена је трпезом љубави, коју је припремило братство храма.