IMG 9bdab123711c02b612e892a7969b9011 V

У недељу XVII по Духовима, 23. септембра 2018.г. у Храму Светих Апостола Петра и Павла служена је Света Литургија и Призив Светог Духа за почетак школске године. Светом Литургијом је началствовао високопречасни протојереј ставрофор Радован Петровић (Отац Раша) из Ниша уз саслуживање старешине Храма високопречасног протојереја ставрофора Ђукана Оровића, протојереја Србољуба Стаменковића и Алексанра Стојиљковића и јереја Војкана Радовановића. За певницом су појали: Мати Вероника из Сићева, вероучитељи Горан Антанасковић и Радован Цветановић, мастер теолог Михајло Оровић и дечији црквени хорови из Житорађе и Доње Расоваче. Молитвено учешће узео је верни народ са ученицима веронауке и њиховим родитељима. Отац Раша је својом, као и увек, надахнутом беседом поучио ђаке и верни народ. Деца су примила Свете Тајне Христове и благослов за текућу школску годину.

Света Литургија је настављена трпезом љубави и братским дружењем у парохијском дому. Дечији хорови вођени вероучитељицом Милицом Антанасковић и оцем Александром приредили су у парохијском дому кратки пограм испуњен духовним и народним садржајем.
Благодат Божију и радост сабрања понели смо у својим домовима.

Протојереј Александар Р. Стојиљковић

{oziogallery 1793}