У Храму Успенија Пресвете Богородице у Житорађи прослава Храмовне славе почела је у братској љубави Светом Литургијом од 0730 којом је началствовао високопречасни протојереј Ђукан Оровић из Житорађе уз саслужење свештенства житорађског и молитвеним учешћем народа. За певницом су појали вероучитељ житорађски Горан Антанасковић из Житорађе и Михаило Оровић студент Богословског факултета у Београду из Житорађе заједно са нашим дечијим црквеним хором. Беседом је протојереј Ђукан Оровић поучио народ о значају Пресвете Богородице у домостроју спасења људског рода.
ZitoradjaПо завршетку Свете Литургије уследило освећење водице и резање славског колача. Након тога верници су упознати о историји овог Храма који датира из доба Немањића, био богослужбени Храм све до свог пада 1893.г. на чијем је крову 1910.г. подигнут нови Храм који је комплетно обновљен 1996.г. На жалост преко сто година није освећен због тешких времена у којима је наш народ живео. Замолио сам вернике да помогну још мало око припрема како би овај Храм након више од једног века био освећен. Овогодишњи колачар био је Слађан Станковић са својом породицом из Житорађе. Нови колачар је Драган Станковић, професор из Житорађе.
У порти Храма уследила је трпеза Љубави.