У понедељак, 9. септембра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, древној светињи која ове године обележава 1090. година постојања.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, протојереј Верољуб Благојевић, парох мајдевски, протојереј Ненад Милосављевић, парох први прокупачки, протојереј Никола Илић, старешина храма Светог Прокопија, протојереј Александар Стојиљковић, парох други житорађски, протојереј Немања Симић, парох четврти прокупачки и ђакон Никола Ераковић.

Светој Литургији у прокупачком храму следило је отварање научног скупа у Народном музеју Топлице, посвећеног овом великом јубилеју.

По отварању скупа, на централном градском Тргу топличких јунака одслужен је помен пострадалим Топличанима, који су на бранику вере и отаџбине положили своје животе током страдалних година Првог светског рата, као и чувеног Топличког устанка.

Овога дана, прокупачка варош памти и посету највиших црквених и државних власти давне 1934. године, када су поводом откривања и освећења споменика палим Топличанима, као и хиљадугодишњице постојања храма Светог Великомученика Прокопија, у Прокупље дошли тадашњи српски Патријарх Варнава Росић и краљ Александар Карађорђевић.