У уторак, 18. јула 2023. године, у прокупачкој галерији "Божа Илић" одржано је предавање у оквиру традиционалних "Духовних разговора", који се већ дужи низ година одржавају уочи градске и храмовне славе у граду Светог Прокопија.

Предавач је био Његово Преосвештенство Епископ топлички г. Петар, викар Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, који је говорио на тему радости у црквеном животу, преневши присутном аудиторијуму искуства и савете великих православних духовника и стараца, али и своје личне доживљаје, који су допринели његовом животном опредељењу.

Предавању су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, свештенство Архијерејског намесништва топличког, као и мноштво верног народа.

Након предавања, уследила су питања слушалаца, по чему је ово душекорисно сабрање окончано.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП ТОПЛИЧКИ Г. ПЕТАР