vProkupljeVaskrsОве године празник Васкрсења Господњег прослављен је посебно торженствено у Прокупљу. У сусрет највећем Хришћанском Празнику велики број верних посетио је храм светог великомученика Прокопија и учествовао у богослужењима страсне седмице. Велика духовна радост била је на Велику Суботу када је кроз Свету Тајну крштења у црквену заједницу причаслено тридесет и двоје душе. Тога дана радости су допринели и малишани Прокупља који су у парохијском дому уз помоћ свештенства и вероучитеља сликали на тему "У сусрет Васкрсу". На сам дан Васкрса храм је испунило велики број верних те исти био тесан да све прими који су радосно од свештенства примили велики дар с неба Благодатни Огањ​​. Верни су примили свету тајну причешћа а радост празника продужена је трпезом љубави у парохијском дому. Свештенство храма донело је и утеху свим болесницима болнице "доктора Алекса Савића" у Прокупљу честитавши им празник Христовог Васкрсења и доневши на дар васкршња јаја и саопштивши им радосну вест: ДА ЈЕ ХРИСТОС ВАСКРСО!