prokupljeНа дан када наша Света Црква слави успомену на Свете бесплатне лекаре и исцелитеље Козму и Дамјана, у прокупачкој општој болници „Др. Алекса Савић“ , а благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког, г.др. Јована, извршено је мало освећење новоподигнутог храма у кругу болнице који је посвећен овим дивним Божијим угодницима. Освећење храма у име епископа је извршио пречасни протојереј-ставрофор Мирољуб Стојановић, кординатор за Богослужење епархије нишке, уз саслужење свештенства Архијерејског намесништва топличког, уз присуство великог броја народа и запослениг у здравственом центру. Након освећења храма служена је Света Литургија, након које је пресечен славски колач.
На самом крају присутнима се обратила и директор опште болнице гђ. Др.Радмила Антонијевић,која је добротворима и приложницима у подизању храма уручила захвалнице.