На данашњи дан, наша Црква прославља Светог владику Николаја Србског. Служећи јутарњу Литургију у цркви Свете великомученице Недеље у Паси Пољани, свештенослужитељи отац Александар Миленковић, отац Бобан Димитријевић и присутни народ, заједничком молитвом су заблагодарили Господу за све благодати и Светоме владики Николају за посредништво пред Њим.
Затим се народ окупио да чује предавање о србском светитељу, Новоме Златоусту.
svNikolajSrpskiПредавање након Свете Литургије, одржали су јереј др. Бобан Димитријевић, који је говорио о ревнитељству Светога владике Николаја и његовом истинском и бескомпромисном исповедању Христовог Јеванђеља, и историчар господин Бојан Митић, који се осврнуо на историјске приче и анегдоте из овоземног живота Светог владике, његову борбу кроз тешке ратне године праћене великим страдањем србског народа.
Свети Николаје србски и свеправославни, моли Бога за нас!