dobrivoje mitrovicПарох први нишкобањски: јереј Славиша Смиљић
Тел.: 0644283775

Јереј Славиша Смиљић рођен је 16. јула 1984. године у Завидовићима (БиХ), од оца Миладина и мајке Милеве. Основну школу завршио у је Добоју 1999. године. Исте године уписао српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу, као кандидат епархије средњоевропске. 2003. године завршава Богословију. Након тога радио је као вероучитељ у Републици Српској. 2011. године оженио се супругом Маријом. 2012. године постаје кандидат епархије Нишке. 04. августа 2012. године у манастиру светог Романа епископ нишки господин Јован га рукополаже у чин ђакона, а дан касније у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Ђунису у чин јереја. Од 15. августа 2012. године парох је бабушничке парохије. Апсолвент је на ПБФ у Београду. Од 2013. године има сина Стефана. Одлуком Епископа нишког Г. Арсенија од августа 2021. године, отац Славиша постављен је за пароха првог нишкобањског и старешину храма у Нишкој Бањи.

boban milovanovicПарох други нишкобањски: јереј Бобан Миловановић
Тел.: 062235536

Јереј Бобан Миловановић рођен је 1. августа 1968. године у Пули у Хрватској, од оца Градимира и мајке Светлане. Основну школу завршио је у Сплиту, након чега уписује Електротехничку гимназију у Сплиту. Завршио је и музичку школу „Јосип Хатзе“ у Сплиту. Завршио је студије Холокауста у Јерусалиму у Израелу и уписао Православни богословски факултет у Београду. 6. октобра 1991. године ступа у брак са Сузаном Тошић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин јуна месеца 1997. године у Сабором храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен за парохијског ђакона при храму светог Николаја у Нишу, а касније при храму светих Константина и Јелене. Као ђакон службовао је четрнаест година. У презвитерски чин рукоположен је 18. децембра 2011. године у храму светих Константина и Јелене у Нишу и постављен на осму парохију при овом храму. 2013. године премештен је на другу парохију у Нишкој Бањи.